porcelaine

První zkušenosti
2007-2012


Měla jsem doma dva psy a třetího na cestě a nevím, proč jsem se zbláznila a chtěla ještě kočku. Uchvátila mne mramorka z profláknuté reklamy na Whiskas. Hledala jsem...i když po pravdě dneska řeknu,  nevím proč v poli těch bez PP. Přišla ke mne bezpapírová stříbřitěmramorovaná kočička Terezka. Byla po PP rodičích s docela pěkným rodokmenem, což vím dnes,ne před lety. Díky jejímu bezproblémovému začlenění do mé psí smečky, mne britky uchvátily a samozřejmě jsem chtěla ještě jednu. Tentokráte papírovou :) Náhodou jsem našla červenou bikolorku Elvíru. V začátcích mi byla velkou oporou chovatelka Elvíry Milada. Pomohla mi vymyslet název mé CHS, zasvětila mne do tajů výstav, ušila záclonky. Patří ji za to velký dík!!!
Elvíra stejně jako Terinka zapadla naprosto bez problémů a  zamilovala se do psů, zejména do malého štěněte krysaříka Písničky, která k nám přišla, když Elvíře byl rok.  Další kočkou v naší domácnosti je kočka Basinka - moje vysněná super kočka v barvě čokoládověželvovinové s bílou, pro kterou jsem se rozhodla v 10 dnech jejího života a rozhodně nelituju. 

 
Velká Elvíra a Basinka - zakladatelky mé chovatelské stanice :)
 
Malá Elvíra a Basinka :) - zakladatelky mé chovatelské stanice


Do tajů chovatelstí mne uvedla Terinka, která odchovala dva vrhy krásných koťátek. Ty první papírové se narodila mojí Elvíře. Nezapomenutelný byl také vrh B. Moc mi pomohl v nelehkém období a to po všech stránkách :)

 
Moje první kočička Terinka

S Elvírou jsem absolvovala své první výstavy. Ona s naprostým klidem zvládla i ty zahraniční, které byly potřebné a honosí se titulem Grandinterešampion. Výstavní dráhu jsem zakončila s Basinkou získáním titulu Interšampion a pak jsem na chvilku svět výstav opustila. 


Elvíra, moje výstavní průkopnice