porcelaine

Novinky 2016

24.12.2016

Štědrý den... to moje zvířectvo vždy tušilo, že tento den je jiný, Basinka věděla, že dostane kus ryby a pribiňák :) , Dafi to hned občíhla a visela na lince a Casie čekala v povzdálí a věděla, že na ni také zbude :)..... dnes to vše bylo pro mne velmi bolestivé.... na zašustění vánočního dárku s pamlsky přišla jen Casie, ale i  Optík v sobě nezapře svou maminku a učí se....
Myslela jsem ,že dokážu o tom všem psát... ne nedokážu. Ještě ne.  Nad vodou mne drží dobří přátelé, opravdu dobří, letos jsem jejich laskavost a pochopení byla nucena využít plnýmy doušky, spíše sudy....byl to velmi náročný rok, událo se mnoho změn, snažím se nemluvit jen negativně, ale vidět vše i v jiném světle a brát to jako ponaučení.  Hledám v těchto situacích něco jiného než dříve, snažím se pořádně koukat kolem sebe a vnímat své kočky více,  jak kdy jindy.   Nebýt toho mého tajného zázraku, tak dnes již nemám žádnou kočku doma. Chtěla jsem zrušit chov a nechat si možná jen Optíka. Ale můj "plán" nevyšel, nebylo mi dovoleno ho uskutečnit.  Opět se opakuju, ale vím, že bez těchto lidí bych nedokázala nic... děkuji  Hani, Pavlo, Dano, Marti., Katko...moc a moc děkuju opravdu moc. 
Chov jsem tedy nezrušila, ač nečekaná smrt mojí milované Basinky mne zasáhla tak strašně moc, že jsem nebyla daleko od uskutečnění svého plánu.  Dafince jsem našla rodinu, kde ji budou hýčkat jako princeznu. Její odchod jsem také zvládala velmi špatně. Optík, Casie v těchto dnech pro mne byly jediný hnací motor, zpětně když se otočím, nevím, jak jsem vše zvládla.... musela..nic jiného mi nezbývalo. Utíkávala  jsem brečet do stodoly a před svýma holkama jsem se snažila být v klidu, neb vím, že ony velmi špatně vnímají, když mi není dobře. Nejde popsat, jak se změnil přístup a velká pokora před přírodou, magií  a vnitřním hlasem a klidem. Hmatatelné důkazy a náhody se přece nedějí jen tak...nic se neděje jen tak. A proto...budeme pokračovat dál, aby moje kočky a jejich potomci rozdávaly radost nejen mne, ale i dobrým lidem. Krásné vánoce a mnoho zdraví v roce novém. Všem opravdu moc děkuju za pomoc a podporu!!!!!!


Optík - od mala elagán s báječnou povahou. Moc mi připomíná svou maminku

18.12.2016
Občas se stane, že se z člověka, kterého máte pocit,že ho znáte a víte, že je to kamarád, se vyklube osoba,  která vás podvede, sebestředně řeší pouze svůj problém a  nezajímá ji nic okolo, přestane se ozývat. Moc mne to mrzí, přiznám se,že jsem ji měla opravdu ráda a myslím si,že jsme si i rozumněly. To co se dozvídám mne opravdu bolí, ale vím, takový je život a jak se říká... nebud nepřející, ale boží mlýny melou. A této bývalé kamarádce se nehodila již do krámu  kočička Iris - můj odchov ( o jejíchž nedostatcích věděla hned na začátku, věřím, že i přesto měla aspoň rok a půl života dobrý a klidný. ) Vše bylo hodně komplikované a tak jsem moc ráda, že mi s dopravou pomohla paní Daniela. Iris dorazila a já byla velmi, velmi mile překvapena z našeho "půďáčka". Z Iris se vyklubala mohutná kočka s nádherným kulatým otevřeným okem. Ani srst nemá špatnou texturu, ano je malinko delší, maličko větší ucho, ale celkový dojem této mladé dámy mne opravdu překvapil. Fota později.  Věřím,že nyní se bude mít jen a jen dobře.

15.12.2016
Dnešní den , se mi díky výborné kamarádce Hance splnil sen . Od první fotky jsem věděla, že je to ona.... bohužel okolnosti posledních měsíců mne donutily svůj sen odsunout na dobu neurčitou.  Ale opět náhoda, možná jiný způsob vnímání , nevím .........náhoda okamžiku.  Hance bych chtěla velmi poděkovat za porozumnění, Pavle za motivaci a pochopení.... nechci rozepisovat více, ony vědí. Více informací později.

5.12.2016
Letošní advent - jeden z nejdelších jsme  opravdu dodrželi od první chvíle.  Optík byl nadšen z kouliček, které objevil v krabici, z hromady papírků a krabiček. Jeho nadšení s ním sdílela Hazi i Fili. Casie vše zvládá na jedničku. Opravdu před ní smekám.....vím, nevíte, co zvládla....snad později. Před touto kočkou smekám ....snad i o ní něco napíšu na její stránce...prozatím nemůžu.
I počasí je krásné vánoční., doufám , že nám vydrží a přispěje nám konečně ke klidu, který všichni moc potřebujeme.
 

8.11.2016

MOJE PRVNÍ -  moje první holky,  jimž vdečím za poznání kočičího světa. Každá je jiná, každá přišla do mého života nečekaně. Dalo by se říci náhodou. Dnes si myslím,že to náhoda nebyla. Koukám na fotky a říkám si, jak málo jsem si uvědomovala a možná se samozřejmosti brala jejich přítomnost. Babička Basinka, vnučka Dafi a její matka Casie. Letošní rok byl na stres okolo chovu velký a nečekala jsem,že budou ještě horší zprávy. Nejde popsat slovy, jak moc jsem vděčná lidem kolem sebe. Musím jmenovat Haničku, Pavlu, Evu, Janu a mnoho dalších, co mi pomohly nejen slovem, ale i skutky. Svoji chovatelskou činnost jsem chtěla ukončit, nechci být součástí světa lží a pokrytectví, ale v den kdy jsem to nečekala jsem dostala opravdu znamení, znamení viditelné i pro mne. Cením si toho a snažím se rozkodovat situace, slova, dění  - nic se neděje náhodou..............


 Kočičky vždy přišly, vzájemně jsme si předaly lásku a zase odešly. Naučily mne žít přítomným okamžikem, který si užiji a nic od něj neočekávám. Naučily mne moudrosti skrze jejich oči, které se jen dívají a nic  neříkají. Nepoučují, neradí, nechávají mi svobodu. Ale když  mám problém, cítím, že mi pomáhají svou přítomností. Tam je největší podpora, protože dochází ke spojení srdce. Ony cítí vaši bolest a podpoří vás přítomností. Ví však, že to je vše, co pro vás můžou udělat.                                                                                                                      Kočka - telepatický zářič z Vesmíru.

28.10.2016

 

27.10.2016

ZÁZRAKY SE DĚJÍ, NEJEN O VÁNOCÍCH.....
pro mne opravdu impuls, viditelný, hmatatelný, v jádru bolestivý, ale zároveň radostný,  motivující....bohužel v současné době nejsem schopna více psát. Musím ustát nadcházející dny, jsou pro mne velmi bolestné. Snad později.

3.9.2016
Čas utíká opravdu velmi rychle. Většinou mi to velmi vadí, ale letos jsem opravdu z celého srdce moc ráda, že jsou prázdniny a léto za mnou. Bylo pro mne jak jsem již zminovala velmi náročné a plné rozhodnutí, která se nemohla odsunout. Díky svým velkým přátelům Hance, Pavle, Martině se mi je podařilo zvládnout. Patří jim za to můj velký dík. Norika roste do krásy a stále mne přesvědčuje o dokonalosti svého otce a matky. Je s námi stále doma . Velkou radost mi dělá maličký Optík, malý chlupatý medvídek, který oslavil jeden měsíc života. Povahově je dokonalý, vrní a vrní a vrní :). Poslední srpnový týden tu s námi byl Heřmánek a velmi mu vyhovoval pobyt ve venkovním výběhu , a aby mu nebylo smutno, tak mu společnost dělala jeho poslední dcera Norika. Heřman je opravdu mohutný medvěd, který vás ale dostane svou jemnou povahou.  Jsem moc ráda, že mohl být v mém chovu a dal mi potomky co dal. 

 
V současné době moje TŘI NEJ.....
Optimismus Elandrea , Chajim Ormaharal a jeho dcera Norika Elandrea

14.8.2016
Kocourek Malwin odešel do nového domova, snad jeho úžasná povaha dokáže zmírnit stesk po kocourkovi Nerovi.  Malwin je po své matce velmi kontaktní, vyhledává kontakt s člověkem a bude z něj krásný velký a mohutný kocour. Poslední volné koťátko je kočička Norika, která si mne prostě omotala a to hodně a tak proto její rodinu pečlivě vybírám.  Konec měsíce července nám přinesl nečekané překvapení a to v podobě jedináčka. Kocourek bude bud posledním mým koťátkem a nebo bude pro mne novou metou a začátkem. Proto dostal jméno příhodné pro tento okamžik Optimismus. Je to nádherné, mohutné kotě, sama musím neskromně říci, že taká kotata chci, aby se u  mne rodila :).
 
Náš jedináček - kocourek Optimismus - 12.dní

6.8.2016

Jsou tomu přesně tři roky co Casie měla svůj první vrh a v něm se narodila nádherná kočička Dafinka, která posléze zůstala doma. A je to také přesně rok, co svá první koťátka měla také Dafinka. A to vrh K, ze kterého máme v chovu kočičku Kiaru, která žije u mojí kamarádky Pavly.  Jsem moc ráda, že se Kiarka narodila a tak mohu pokračovat ve své linii. Dafinka si bude dále užívat kočičí pohody jako milovaný kastrát.
Koťátka rostou, máme doma ještě 4, dvě čekají, až se budou moci nastěhovat do svých nových rodin a kocourek Malwin a kočička Norika jsou zatím volní. Oba jsou dle mého velmi pěkní představitelé plemene a velké plus pro ně je super povaha, kterou zdědili po svých rodičích.  Posledních pár měsíců pro mne není zrovna pohodové období, o to více jsem ráda, že své chlupaté přátele mám . Zejmína Basinka je mi neustále v patách a vždy se na mne přitiskne a vrní a vrní a hypnotizuje mne pohledem. Jsem moc ráda, že ji mám !!! Děkuji také svým opravdovým kočičím přátelům, kteří mi pomohli překonat toto období a znova mne motivovat a nevzdat to.
Přidána nová fota do galerie vrhu M a vrhu N.

14.7.2016
Léto v plném proudu, i když tropické teploty jsou na chvíli doufám za námi. Některá kotátka jsou již ve svých nových domovech a dostáváme o nich mnoho informací. Jsem opravdu moc ráda za "své nové majitele", opět jsou to úžasní lidé a jsem ráda, že moje dětičky jsou právě u nich. Aktuálně je volná již jen kočička Norička a kocourek Malwin, jehož paničku bohužel čeká dlouhá rekonvalescence a tak se rozhodla Malwinka vzdát.  Přidána nová fota do galerie vrhu N.
 
Krásná a okatá Norika - volná (FOR SALE)

20.6.2016
Koťátka mají za sebou první očkování, všichni to nesla velmi statečně jen Malwin trochu více zabrečel, ale i on to nakonec zvládl :). Opět jsem velmi ráda, že se mi podařilo pro mé dětičky najít opravdu moc fajn rodiny. Již po pár větách poznáte, zda je to člověk podle vašeho gusta. Všichni jsou moc fajn, ale jsem moc ráda, že obo moji první kluci po Filinice zůstanou pod křídly mojí chovatelské stanice díky jejich úžasným majitelům. Opravdu moc bych chtěla poděkovat paní Štěpánce a její manželovi za Merlina  a paní Dáše za Malwina. Kluci jsou opravdu nádherní a mám z nich radost. A poslední mojí velkou srdcovkou od narození je Norika. Roste do krásy a bude stejná jako její setřička Janička, jen v modrém kabátě, ráda bych ji našla rodinu, kde by se měla jako luxusní mazlíčkek velmi dobře a nebo člověka, který by třebas zkusil se mnou spolupracovat :) Norika díky svému nevšednímu zbarvení a kresbě za to opravdu stojí.

16.6.2016

V neděli jsem dostala zprávu od své kamarádky Hanky, že Chantal porodila svá první kotátka (a pro mne v nádherných barvičkách). A tak se Heřmanek stal poprvé dědečkem :) Přeji koťátkům jen ty nej rodiny a krásný pohodový život. Naše koťátka hodně času tráví ve venkovní pergole a vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Přidala jsem nová fota do fotogalerie. Kocourci po Filince vynikají opravdu vtěrkovou povahou, neustále je mám v patách :). Kočička Norika se mi stále více "zakusuje" do života . Některá koťátka jsou ještě volná. 


Volná koťátka - Norika, Nikolas, Noemi a Malwin

6.6.2016
Koťátka vrhu M a N rostou, většinu času tráví ve venkovní pergole, kterou si velmi oblíbila.  Krásné počasí svádí k focení malých nezbedníků, ale nějak nestíhám vkládat do fotogalerii. Takže s týdenním zpožděním přidány nové fotografie. Myslím si,že tyto se obzvlášt povedly :) . Koťátka mají i nového kamaráda,  který s nimi sdílí místo v pergole a  je to králík Gustav.  Neuvěřitelně pohodové stvoření. Některá koťátka jsou ještě volná. Hledám pro ně ty nej rodiny. Všichni jsou velmi kontaktní po rodičích. Kočička Noemi navíc vyniká krásnýma velkýma očima. Je to takové moje zlatíčko. Nové fotografie vrhu M a N v galeriích . ZDE

24.5.2016

Nynější dny jsou plné krásného slunného počasí a tak koťátka prozkoumávají venkovní zasítovanou pergolu a náležitě si užívají všech skrýší a prolézaček. Přišla nám nová škrabadla a hračky, těch není nikdy dost :).  Podařilo se nám nafotit nové fotky, (viz aktuální vrh a fotogalerie)  a mám své favority. :) Kocourek Merlin mne od začátku velmi přitahoval. A tak zůstane pod rodnými křídly naší chovatelské stanice. Je to opravdu playboy :)


Můj malý medvídek - Merlin 5.týdnů

15.5.2016
Sice se zpožděním , ale přec jsou přidána fota mimin ve věku 3,5 týdne. Fota jsou v galeriích u jednotlivých vrhů.
Viz aktuální vrhy.

13.5.2016

Pátek 13. prý jediný v tomto roce. Pevně věřím, že tento den odstartuje zase pozitivní vlnu v mém životě, chovatelském, pracovním i osobním. Moc děkuju za slova podpory Hance a Martině.  Koťátka rostou jako z vody, už suverénně tapkají po pokoji.  Musím se maličko pochlubit :) Srdce chovatele mi plesá, že jsem se nesekla :). Opravdu jsem  na  svůj odchov pyšná!!!

 
Charlotta Elandrea - 14.měsíců

8.5.2016
V den , kdy jsme Eliáše přiblížila do Přerova k paní Petře, já se jen vezla :), nejsem zrovna dobrý řidič.Moc děkuji taťkovi, že je tak hodný a vše toto se mnou absolvuje. S velkou částí naší smečky jsme navštívili pana doktora Pospíšilíka v Přerově a podstoupili vyšetření na HCM.  Uvítal mne velmi milý a sympatický pan doktor, jehož profesionalita a ochota mne velmi potěšila.  Naprostá, ale naprostá spokojenost. Krom vyšetření jsme se bavili o nejnověších poznatcích v oblasti HCM. Opravdu velmi zajímavé. Nejvíce pozlobila Charlota, s kterou to byl opravdu velký boj :), ale nakonec jsme zvládli i ji. A výsledky?? Nádherné, všechny testované kočky a kocouři měli výsledky negativní s perfektním srdíčkem.
Chajim Ormaharal -  HCM negativní (opakované vyšetření)
Charlotta Elandrea - HCM negativní
Janička Elandrea - HCM negativní
Ines Elandrea - HCM negativní
Garfield vom Deisterwald - HCM negativní

4.5.2016

Na konci měsíce dubna jsme do naší rodiny přívitali paní Petru,  které jsem se rozhodla svěřit našeho chovného kocoura Eliáše. Věřím,že Eliášův je to poslední domov a již se nikdy nikam stěhovat nebudu. Po prvním přestěhování z původní rodiny na něm byl vidět velký stres, špatná kvalita srsti i celkově špatná kondice (to jsem nyní mohla objektivně posoudit). Nyní se bohužel díky silné alergii v rodině se musel stěhovat podruhé. Ale byl výrazně klidnější, naprosto jsem na něm nezaznamenala žádný stres. Kondice po krmení kvalitními granulemi, masem a doplnky byla výrazně lepší.  Eliáš se přestěhoval k paní Petře, která  mi hned večer děkovala, za překrásného a hlavně povahově vyjímečného kocoura,který s nimi hned sdílel lože :) Docela mne to překvapilo. A již druhý den se seznámil se svou novou kamarádkou. Musím říci, že jako chovatel jsem opravdu velmi štastná. že se můj kluk má dobře. Petro, děkuju!

30.4.2016
Milnulý týden byl pracovně a povinnostně velmi náročný, ale vše nakonec dopadlo na jedničku a ač unavená, tak jsem byla velmi spokojená. Do rodiny jsme přivítali paní Petru. (podrobnosti později). Maminky, zejména Casinka usoudila, že jí její kotátka nestačí a tak si vzala i ty Fili, a obě maminy jsou spolu v jedné porodnici a mimina mají tak dvě starostlívé maminky u sebe.

Koťátka již začínají lépe vnímat okolí. Pokoušejí se o první krůčky. Jsou to opravdu krásné plyšové kuličky. Mám z nich velkou radost.  Nastávající maminka Dafi se poslední dny neustále cpe do ohrádky s kotaty :) , ale do porodu máme ještě čas :).  Moc se na její kotátka těším. Jsou to první potomci našeho nového chovného kocoura Garfielda. 

23.4.2016
  Konečně snad budeme mít jen radost a pozitiva. Starostí a stresu jsme si užily hodně. Casie i Fili si dávaly opravdu na čas, "porodní dovolená" se chýlila ke konci a mimina nikde.  Už si zvykám ,že zase  máme maličko více stresové a hektické období. Nebylo to jinak ani s příchodem miminek na svět. Obě se rozhodly rodit zároveň.  Filinka byla velmi vysteslá, nevěděla do čeho jde,Casie naopak měla vše v klidu....Bohužel porodem stres nekončil. Casie měla zatvrdlejší prsa, Filince chvilku trvalo než si na roli maminky zvykla. A bojovala jsem o život malé čokoládové želvičky. Boj jsme nakonec třetí den prohrály. Nyní jsou kotátka všechna ok a i maminy jsou bez problémů, což mne těší nejvíce. Filinka se koťátkům věnuje, je až úsměvné jak se je snaží chlácholit, když mňoukají. Casie je už naše milá profi mamina. Uf...jsem ráda,že to mám za sebou. Opět člověk musí smeknout před přírodou a hlavně důvěřovat, důvěřovat svým kočkám. Díky Hani! Více viz Aktuální vrhy


Naše kotátka - vrh M a N

2.4.2016
Bříška zejména Casie jsou skoro k prasknutí, porodnice v obýváku připravené :), ale jistí to i klasická papírová krabice. Casienku jsem vzala raději na kontrolu a vše je vpořádku, rodit budeme každou chvilku :). Filinka má bříško menší, tak jsem zvědavá , co nám nadělí ona.  Všichni naši chovní kocouři jsou nově testovaní na chlamydie a streptokoka s negativním výsledkem. Chtěla jsem se zúčastnit výstavy tu v HK, ale nebudu riskovat, ale trochu přec mne to mrzí. Dostala jsem krásné fotky naší Charlotky - přidám do její fotogalerie . Pro kocoura Eliáše stále hledáme tu nej rodinu. Opravdu již pečlivě vybírám, aby kluk měl již krásný a plnohodnotný život a nemusel se již nikdy stěhovat. Velkou radost mám ,že i kocour Garfield se pochlapil :) a očekáváme narození kotátek v květnu.

26.3.2016
Dafinka se nám vrátila z námluv. Tak doufám,že se dočkáme prvních potomků našeho importu Garfielda. Dostala jsem krásné fotografie nejmladšíh odchovů.
I malý Leonek se má výborně a má skvělou rodinu. Tento email mne potěšil, jako chovatele i jako člověka :)
Postupně už finishuji veškeré odkazy. Chybí snad již jen pár fotogaleríi a ty se budu snažit  co nejdříve udělat. A kočičí stránky jsou snad už k obrazu mému :) Byla to velká fuška. Doufám,že se budou líbit.

Paní Andrejko, chtěla jsem Vám moc poděkovat za Leonka, má krásnou povahu. Je provokativní flegmatik s radostí do života. Je velice chytrý a učenlivý s Lexinkem se mají moc rádi, po jejich způsobu, honí se, ňufají k sobě, ale když jsou od sebe je jim teskno. Již víme, že Lexinek Leonkovi neublíží, ba naopak. Paní veterinářka nás pochválila, jak je Leonek vycovaný. I nás hodně učí,svým postojem k životu. Moc děkujeme. Jana a Jan Šobáňovi
Založena fotogalerie v nových domovech  2016-2018Obrovská hrdost a hlavně velmi dobrý pocit ze svého chovu - malá Kiara si vzala to nejlepší ze svých rodičů a prarodičů, moje třetí generace stejně jako její praprababička Basinka pomáhá lidem. Kiara s naprostou samozřejmostí při své první návštěvě ve Speciální škole ve Znojmě. Pavli moc děkuju!!!! Mám z té  naší holky radost.


20.3.2016
Aktualizovaná stránka naše kočky. Nějak  jsem si neuvědomila, že vloni jsem se nemohla rozloučit vždy miminem z vrhu a nějak moc jsme se rozrostli :). Každopádně kočičky jsou především mazlíčci ve svých rodinách, ale věřím i v jejich slibnou chovatelskou dráhu. Zejména moje srdcovka Charlotka a Janička se "vylupují" :). Letošní miminka si dávají na čas a jsou pro mne tak trochu překvapením. Dafinka poprvé nezabřezla, kocour se sice snažil, ale ke zdárnému konci to nevedlo :), tak snad to příště bude lepší :). Sebíkovi se Filinka asi moc nelíbila, nakrucovala se před ním ale on na ni koukal opravdu znechuceně :), že ho jako obtěžuje :). Ale i on se pochlapil :) a v dubnu očekáváme kotátka. A velkým překvapením je moje Casinka, u které jsem byla přesvědčena, že bohužel potratila. Ona od léta byla jaksi korpulentní., ale nyní opravdu nabyla a já ji držela na dietě. Břicho ale rostlo....měla jsem obavu z nějakého nádoru....opravdu jsem nečekala to co tam nakonec je :) :) :) ano , čekáme kotátka :) Vrh N budou naši "malí nádorci " . Tak věřím,že vše dobře dopadne!!!

15.3.2016
Bohužel kocourek Eliáš nemám štěstí  na rodinu. V té dosavadní , nové se bohužel objevila s příchodem nového člena alergie a tak pro něj sháním novou rodinu. Je to kluk velmi milé povahy, kontaktní a přátelský. Za určitých podmínek je možnost i do chovu. Více informací emailem.

21.2.2016
Ač únor patří mezi zimní měsíce, tak to tak občas venku nevypadá. Počasí je opravdu jak na houpačce. Holky marně vyhlížejí z okna a jejich kino stále v nedohlednu. Kinem myslím ptáčky na krmítku, to naprosto milují. Dostáváme krásné fotky a zprávy od miminek z našeho posledních vrhů.  Fota přidána do fotogalerie v dospělosti.

 5.1.2016
Půjdeme na druhé očkování a začínáme si už balit batůžek. Všechna koťátka mají bezva rodiny a kočička Lukrecie bude nadále působit v našem chovu. Kocourek Eliáš, který se k nám vrátil ve dvou letech se díky bachově terapii velmi rychle zabydlel a již druhý den mi pozoval ve venkovní pergole :). Věřím,že tak jeho stěhovací útrapy končí a bude moc žít život jako správný chovný kocour a vládce domácnosti.


Všem majitelům mých odchovů děkuji za vzornou péči o mé dětičky. Přeji krásné svátky a v roce novém mnoho radosti se svými čtyřnohými přáteli. Toleranci a pochopení s jejich snahou nám pomoci :) Krásné vánoce.
     ---novinky 2011-- novinky 2012--novinky 2013---novinky 2014---novinky 2015