porcelaine

Novinky 2018

30.12.2018

Blíží se nám poslední den letošního roku....za sebe si nic jiného nepřeji jen zdraví pro sebe, své blízké, pro mé psí i kočičí holky. Svým přátelům z celého srdce děkuji za podporu a pochopení pro mne a mou chovatelskou stanici. Všem majitelům svých odchovů, děkuji za perfektní péči o moje, naše dětičky.

Krásný nový rok

23.12.2018
Krásné vánoční svátky, hlavně ať jsou pořádně klidné a pohodové... ať nám není špatně z tláskání všeho možného. My s holkama máme jasno....hlavně tu pohodu a klid.

KRÁSNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY - mějme se všichni rádi nejen o vánocích
Princess of Spots Elandrea a Wakahiru Elandrea a Xaver od Princezny Kačenky

19.12.2018
Říkám si,  slušnost by měla být mezi lidmi nejen o vánocích, ale i běžně  každý den. Bohužel je opak pravdou. Nechci zde nic rozebírat, to se do vánočního času nehodí. Týká se to mé osoby, mých koček...... bez pardonu, bez slušnosti někdo rozhodl, co je špatně a co dobře...nejdříve mne to mrzelo. Neměla jsem se vůbec možnost k tomu vyjádřit... ale po pár dnech si říkám, vpořádku je demokracie, tak si každý můžeme dělat co chceme. Dotyčným osobám přeji , ať se jim nic podobného nestane. Je to opravdu, to co chceme?? takto to chceme mít nejen v chovu , ale i v životě, aby někdo rozhodl bez možnosti, aby se ten druhý mohl alespoň vyjádřit???  Jen si říkám, kde je pak ta slušnost alespoň....., kterou se dané skupiny na FB a dotyčné osoby stále ohánějí...

14.12.2018
Já osobně nejsem typ co vymetá výstavy, tohle již mám za sebou a po pravdě úroveň českých výstav mne opravdu přesvědčuje o tom, že za ty peníze raději koupím kočkám nové škrabadlo atd. Ale radost mi dělají to nemohu říci, že ne.... kor když se neúčastním :). Velký úspěch zaznamenala kočička Xenie u mých přátel Messaline a Cedrika v Belgii, kdy na výstavě v Německu získala tituly Cac a nominaci do BIS. Fantasticky si vedla její sestra Xija, kdy na výstavě v Anglli získala tituly nejvyšší po oba dva dny - titul Best in show. Gratuluju Ellen !!!!

  
Těšíme se na vánoce, snad nám přinesou vytouženou pohodu a klid
 Renessme Elandrea, se svými nevlastními sourozenci - jejich tatínek je náš Heřmánek

10.12.2018
Dnes odjela do nového domova Zenie (Zerwin Elandrea) , bylo pro mne velkým potěšením poznat osobně chovatelku Anetu a jsem nesmítně ráda, že ještě existují lidé, kteří chovají opravdu srdce. Malý Zenie zvládla cestu bez problém a hned se zabydlela v novém domově a je miluje dceru Anety a stále jí je v patách. Snažila jsem se udělat Anetě vánoční dárek, ale i já jeden dostala...... děkuju Ježíšku.
O víkendu jsem se byla podívat na děti mého Heřmánka. Mají se opravdu čile k světu  a vypadají velmi pěkně. Nakonec se vylouply tři kočičky a jeden kluk (původně to bylo naopak :)) . A moje krásná černá Nessi se má opravdu náramně, je to neuvěřitelná vtěrka. Děkuju kamarádce Iloně za super péči.

24.11.2018
Nějak to rychle uteklo a z holek jsou dle mého krásné představitelky plemene. Zejména Yifi je malý medvídek s huňatou srstí. Ale je to také první kotě, které se trochu bojí, i když každým okamžikem se to zlepšuje a pak přede jako kolovrátek :). Holky dostaly také novou hračku. Z laseru jsou naprosto unešené a podnikají na něj nekonečné útoky :)


Yifin Zhang a Zerwin Elandrea

20.11.2018
Jsou okamžiky, kdy si říkáte, už to nemá cenu.... už to prostě nezvládnu, jsem velký cíta a hodně věcí si beru extrémně a dělám ukvapená rozhodnutí. Vím to o sobě. Proto děkuju dobrým duším kolem sebe. Iloně a Hance za vyslechnutí a Daně za to, že mi zadala "bojový úkol", který mne donutil nepřemýšlet... děkuju.

31.10.2018
Možná jeden z posledních slunných dní letošního podzimu a mne čekala cesta na Moravu. Díky kamarádce, která má pochopení pro bláznivou chovatelku se i ona vydala se mnou na cestu ( já totiž nejsem zdatný řidič). Cestou jsme vyzvedli Merlinka a Optíčka. Opět pro mne velmi přínosná diskuse nejen o HCM. A výsledky....  
Chajim Ormaharal - HCM negativní ( 5 test)
Merlin Elandrea - HCM negativní ( testován ve 2,5 letech, rodiče opakovaně negativní)
Optimismus Elandrea - HCM negativní (testován ve 2 letech, rodiče opakovaně negativní)
Cliodna Elandrea - HCM negativní ( 4 test, negativně testovaní rodiče, kastrát)

23.10.2018
Dnes se naší Irisce , která je u kamarádky Mirky narodila koťátka. Tři krásní baculatí medvídci. Dvě holčičky v barvě krémový bikolor  a krásný lilovobílý kluk. Vidím v něm malého Merlina :). Vše proběhlo bez problémů a všichni jsou vpořádku.

B Elandrea

18.10.2018
Moje sněhová koťátka odcestovala k novým majitelům. A doma zatím zůstává Zenie a Yifi. Obě holky jsou nerozlučná dvoujka. A aby jim nebylo smutno, tak jsem je přestěhovala do své ložnice... takže mne čekají noci, kdy si ve tři ráno budou chtít hrát s hrkací kuličkou atd :)

2.-4.10.2018
Opět mám velkou radost z návštěvy u výborného kardiologa MVDr. J. Pospíšilíka v Přerově, kam sem si se svýma holkama udělala výlet. Nejen, že je to dle mého kapacita ve svém oboru, vyšetření HCM, ale hlavně i člověk, který ochotně vždy vysvětlí, poradí, pomůže. Nesmírně si ho vážím. A jsem moc ráda, že chodím se všemi svými zvířaty a to i kastráty právě sem. Sice to je časově i finančně náročné, ale nelituju. Příště mne čeká návštěva s kastráty a našimi kluky. 

                                             Princess of Magic Elandrea                                  - HCM negativní (oba rodiče opakově testovaní i ve výšším věku )
                            Princes of Spots Elandrea                                   - HCM negativní (oba rodiče testovaní i ve vyšším věku)
Good Feeling vom Deisterwald                                                       - HCM negativní
Juliana Angels Shelter                                                                     - HCM negativní
                  Hazel Grace Air Force Cats                                   - HCM negativní (negativně testovaní rodiče)


Naše sněhobílé kuličky od Hazinky - Anička a Anubis Elandrea - 13.týdnů

11.9.2018
Je nutno si uvědomit, že chov není procházka růžovým sadem, ale již se opakuju. Každý si myslím, že má patent na rozum a vše ví a vše zná. Zejména "vědkyně na FB", odchovaly sotva jeden vrh, ale už vše vědí, vědí , že je to vina chovatele atd. .. proč takový výlev? Protože ne vždy za vše může chovatel a já jsem chovatel cíta a opravdu velmi špatně vše nesu, pokud se něco stane, rozhodně mi to není jedno. Mám nejeden šedivý vlas, kvůli chovu. Vždy se snažím majitelům pomoci jak to jen jde.Lucko, moc vám děkuju za úžasnou péči o kluky a vás si vážím jako člověk, že vše řešíte se mnou a ne s FB.  Jsem jen člověk, dělám první poslední, ale nejsem pán bůh a to vždy novým majitelům říkám.
Ale nyní z veselejšího soudku - naši odchovanci Rozinka  a Sir jsou rodiči. Jsem moc pyšná na svá dítka, která radost rozdávají dál. Jsem velmi pyšná na jejich výstavní úspěchy, protože já výstavy moc nemusím :). Všem majitelům děkuji za posílání foteček mých dítek a za vzornou péči. Moc si toho vážím. 

3.9.2018
Některá rozhodnutí jsou těžká... moje červená Vaneska (prapravnučka mojí Basinky), dnes odjela do nového domova. Vše bylo tak trochu dílem náhody. O jejím prodeji jsem se rozhodla po dlouhé chovatelské úvaze. Vaneska je velmi kontaktní kočička, která je velmi pěkného typu v červené barvě bez kresby a opravdu o ni projevilo zájem řada chovatelů. I když nejsem "onasis", tak na prvním místě je pro mne zázemí a perfektní domov mých koťat, kor když už jsou starší.  Myslím si, že jsem vybrala dobře. George je naprosto fantastický a milý člověk, který měl velké pochopení i pro mne ubrečenou cítu... Vanesko , neboj stále od tebe budu mít zprávy.Užívej si tam u moře. 

30.8. 2018
Opět dlouhý čas uběhl od poslední aktualizace. Ale letní čas a péče o tu moji drobotinu nedovolovala plítvat časem u počítače.  Moje velké holky si užívaly letní povalování náležitými doušky ve venkovní pergole. Snad zvládneme našetřit a holkám dokončit velký venkovní výběh hodný královen :). Zatím to vypadá moc pěkně. A koťátka - říkám jim běsnící komando :), ale je to díky množství ne snad, že by zlobila, naopak mi přijdou opravdu moc hodní při tom množství. Spořádaně nastupují do škatulek, protože vědí, že budou moci být venku. Už jsem kvůli  nim zasítovala i psí boudu, aby měli více prostoru a náležitě si číhané a lovy na mouchy užívají. Některá kotátka již odešla do nových domovů, některá na ten nej stále čekají. Zklamáním je pro mne letošní skladba dotazů na kotě. Z velké části je to jen o ceně. Nikoho nezajímá, zda mají testy, nikoho nezajímá zda je to plyšový medvídek, jakým britka má být, hlavně že je levný... často vás lidé i zneužijí...asi jiná nebudu, ale moc mne to mrzí. Asi se už opakuju, ale kdo si myslí, že chovem koček zbohatne... ten se hluboce plete. Pokud chce chovat opravdu dobře... jsou to jen náklady.
Volná koťátka najdete zde.


Letní lenošení našich koťátek

24.7.2018
Opět uběhl více jak měsíc od aktualizace. Těm , kteří mé stránky čtou se moc omlouvám, ale opravdu nestíhám. Chci se především řádně starat o tu moji nyní rozrostlou bandu a to zabere opravdu hodně času. Ale pokusím se o nějaké shrnutí. 
Takže koťátka rostou a rostou a já se jim snažím zajistit mnoho podnětů pro jejich správný vývoj, pokud jsem doma, tak je nosím do venkovního výběhu, kde mají o zábavu postaráno a nejvíce je baví honit mouchy a koukat na hnízdící kosy .  Některá koťátka stále čekají na svou novou rodinku a pokud vám chybí stihačky, které vám opravdu budou neustále v patách, napište . Volná koťátka zde
Již loni jsem si s mým miláčkem Optíčkem zkusila mít kocoura s chovnýma kočkama a pro jeho dobro jsem mu našla novou rodinu. Bohužel  (bohudík pro jeho obrovské kvality) se mi domů vrátil kocour Merlin. Nejdříve jsem uvažovala o jeho prodeji, ale je to můj odchov a ještě v takové kvalitě..... zůstal a já se pokoušela mu dopřát luxusní podmínky pro život. Někdy na úkor sebe , ale i mých koček. Opět říkám jsem cíta a tak nesnesu mít kočky zavřené. Mají k dispozici celý dům a venkovní voliéru (nyní se pokouším o vybudování další pro jejich větší komfort) . A čas opět ukázal, že život chovného kocoura ve smečce chovných koček prostě nejde, pokud se má jednat o plnohodnotný a krásný život. Trvalo mi to dlouho, až si to nyní vyčítám, že jsem ten krok neudělala dříve.....Merlin nyní žije spokojený život mazlíčka u paní Marty a té vděčím za obrovskou trpělivost při začleňování Merlina do její smečky a za lásku , kterou mu vrchovatými doušky dopřává. Jen mne ten můj medvídek chybí......
Děkuji také za doporučení paní Simoně, která ke mne poslala úžasné lidičky - paní Lucku s rodinou. Opravdu obrovští milovníci nejen koček a hlavně vstřícní a velmi milí lidé. Doufám, že jim moji kluci Zbyšek a Zucker budou dělat jen samou radost. Lucko, moc děkuju !!!!!

10.6.2018
Loni ani jedna a tak letos je jich o to více... já již týden držím "třešnovou dietu" - a našim miminům se také třešinky líbí :).
Kompletně doplněny fota v galeriích u jednotlivých vrhů - zde.  Máme volné kocourky.
Merlinovi synové jsou opravdu velmi povedení. Jsem opravdu spokojená, navíc zdědili po něm i velmi milou a vstřícnou povahu. Cupitají za mnou všude kam se hnu :)


Merlinovi synové z vrhu Z - Zucker, Zeus a Zbyšek Elandrea - 6.týdnů

2.6.2018
Neplánovaný a přesto s radostí očekáváný poslední vrh po mém Merlinkovi (no jo, kanec jeden... ke kočce se dostal v nestřeženém okamžiku... a pak už to bylo jedno . Na narozeniny mé mamky, bez jejíž pomoci bych svůj chov nemohla vůbec mít, protože kočky rozhodně nebudou rodit plánovaně na dny mého volna a na dovolenou , jsme začaly druhou abecedu v naší chovatelské stanici. Věřím, že i nadále budou moji odchovanci dělat radost nejen mne, ale i ve svých nových rodinách. Budou mít povahy pohodových mazlíčků a kamarádů. Já jako chovatel se budu snažit co nejvíce se přiblížit standardu britské kočky (pohodového a klidného mazlíčka s perfektní srstí a velkým kulatým okem). Samozřejmě také o zdravý a testovaný chov (testujeme i kastrované jedince, kteří působily v chovu , ale jak já vždy říkám, nejsem pán bůh). Tak at jsou hlavně moje holky a kluci zdraví a dobře se jim se mnou žije :).
Vrh A1 - Hazel Grace Air Force Cat a Merlin Elandrea - více info později.

28.5.2018
Úžasné zprávy od kamaráda Jesuba - kocourek Risa, se zůčastnil výstavy Tica a získal titul nejlepší kocour ve skupině a pak také krásné třetí místo o nejlepší kočku výstava (Best in show III.)  Moc gratuluju. A náš malý "Sireček", kocourek po Hazince - Sir Elandrea se stal poprvé tatínkem v necelém roce věku! Je to pašák. Jesubovi moc a moc gratuluju!!!!


Riddikulus, Saxana a Sir Elandrea - v novém domově u kamaráda Jesuba

20.5.2018
Kluci z vrhu W, kromě Wolfíka mají již své rodiny. Opět velmi milé lidičky, které do té mojí kočičí rodiny zapadli okamžitě. Jsem moc ráda, že kocourek Winston našel domov u své nevlastní sestřičky Míny a stále říkám , že nic se nedějě náhodou. A aniž to Ivka věděla,že Winston bude její nový mazlík, dala mu jméno :). Koťátka od sestřiček Janičky a Magic rostou. Janička je neuvěřitelná kočka. I když ji Magic neustále vykazuje do patřičných míst, ona se nedá a stará se na střídačku o všechny mimina. Koťátka jsem také již dala do venkovní pergoly a hned pochopila, že tady to je moc fajn...
Nové fota ve fotogalerii jednotlivých vrhů.

Máme volné kocourky - pokud vám chybí vrnící parťák, neváhejte se ozvat.

9.5.2018
Doplněny fotogalerie vrhů - více zde. Máme volné kluky ve smetanových barvách v kombinacích s bílou a bez bílé.

8.5.2018
Vrh Y a vrh Z mají střídavou péči. Magic trvalo skoro týden, než začala normálně kojit a tak se o její koťátka starala její sestra Janička. A Magic jsem nechala jen dvě kotátka od Janičky...Dnes už to vypadá lépe, všechna koťáta vidí, přibírají a já krmím samozřejmě také. Kluci od Janičky jsou už pořádní méďové a to jsou jen o dva dny starší :), nezapře se v nich jejich obří děda Heřmánek.
 
Nevlastní sestry Princess of Magic a Janička - se svými dětmi a synovcemi a neteřemi - vrh Y a vrh Z

1.5.2018
Chovatelství ač se snažíme máme i stinné stránky,jsou jeho nedílnou součástí. I život malé Zairy jsem bojovala opravdu dlouho. Ona měla sílu žít, ale přes intenzivní krmení nepřibírala na váze. Před čarodejnicema to vypadalo dobře, pila, vyprazdňovala se, trochu jsem už jásala, ale večer se stav začal značně zhoršovat a já věděla, že je čas nechat ji odejít. Ještě ted mám slzy v očích, protože, toho malého 65g drobka jsem měla stále v rukách a ona bojovala a nechtěla se dát... dost... dýmat smutek, ale ......chybí mi. Holčičko, určitě se jednou vrátíš.....
29.4.2018
Kočka Janička, která je u mne na mateřské dovolené, mi velmi pomáhá. Magic má málo mléka a tak jsem větší část koťat od Magic musela přesunout k jejich tetě.  Janička je bez problémů přijala. A já samozřejmě všechna koťata přikrmuju a bojuju o život malého drobečka - kočičiky Zairy, která má neuvěřitelnou chuť žít, ale je opravdu maličká a moc nepřibírá. Snažím se, šanci na život dostane.
21.4.2018
Tentokráte to byl opravdu porod na objednávku, omlouvám se Maginko, ale přeci jen jsem konečně po 10 dnech chtěla jít trochu mezi lidi a ona moje přání vyslyšela a splnila do puntíku. V noci se mnou ležela v posteli a ráno jsem si říkala, dneska by to mohlo být, ale že začneme rodit do hodiny a vše bude za tři hodiny bude hotovo jsem opravdu nečekala. Magic rodila ukázkově, bez větších problémů přivedla na svět šest koťátek, o která se okamžitě začla starat.  Tři kluky a tři holky! Magic ukončuje moji první abecedu chovu koček. Jak bych ji shrnula?? Od naprostého laika a začínající nadšence pro chov  a milovníka koček jsem se stala milovník koček...proč jen milovník??? Chov je velmi složitá věc, nikdo z mazlitelů či radilů na FB si neuvědomuje , že každý chovatel, každé zvíře má svá specifika.... prostě já jsem moc ráda, že zakladatelkou mého chovu se stala kočka Basi, z přední české chovatelské stanice, kočky pro další chov jsem si vybírala spíše srdcem než pragmaticky jako chovatel podle typu ....nelituju..... ještě nemám britky co vyhrávají výstavy (mezi námi víme jak to chodí na českých výstavách... to raději kočkám koupím pořádný kus masa). Ale moje britky se staly součástí mnoha rodin, parťáci, kteří jsou svým majitelům neustále  v patách a  prostě jsou to ty moje vtěrky domácí. Z mnoha z nich jsou dnes moji přátelé a  já jsem opravdu ráda, že jsem mohla přispět svou trochou do mlýna :). Co je mým cílem nadále.... mít hlavně velmi kontaktní, zdravé mazlíčky, které se budou co nejvíce přibližovat standardu, malého plyšového medvídka. 

Koťátka  vrhu Z -  ukončujeme první abecedu

19.4.2018
Janička si dávala opravdu na čas a napínala mne. Dovolenou jsem prakticky promhala , neb se rozhodla k porodu, když já musela na noční, ale nakonec vše dobře dopadlo a ona počkala až se vrátím a vše uklidím :) a pak začala rodit. Na svět přivedla pět koťátek, bohužel poslední holčička byla opravdu velká a byla nutná pomoc našeho veterináře, ale i tak bylo již pozdě. Janička má tři kluky a jednu holčičku a o všechny se vzorně stará. Trochu mne to nadzvedlo po minulém docela šíleném porodu Julinky. Teď ještě aby Maginka rodila v terminu a bez problémů.
Výborné zprávy k nám opět dolétly ze zahraničí, kde naše Uranie opět získala titul Best in Show a Rozinka získala titul Champion. Gratuluju velmi majitelkám a děkuji za prezentaci. Nezapomínám ani na ty, kteří se výstav nezůčastnují a chystám se doplnit fotogalerie, jen ten čas je jaksi trochu proti mne :(... ale snad vše brzo napravím.

10.4.2018
A je rozhodnuto... a říkám toto opravdu nebylo v plánu. :) Červené kočky mi nevadí, ale že bych ji musela mít doma... a když už si nechat neplánovaně kočičku po Spoty, tak určitě to měla být z chovateského hlediska, kočka s bílou... ale jakmile jsem Vanesku ukázala, všude sklízela velké ovace a jak rostla, tak i já viděla její velké kvality a tak máme novou posilu, ale hlavně novou vrnící kamarádku Vanesku Elandrea - je to již moje 4.generace....dcera Princess of Spots, vnučka krémové Casinky a pravnučka mojí milované Basinky.

Moje linie č.1 - linie Basi

3.4.2018
 Do nového domova odcestoval i můj velký miláček Uli. Musím říci, že jak tu byl dlouho, tak jsem ho obrečela stejně jako okatou Valinku, která odjela do nového domova pár dní po něm. Valinka je u báječného člověka - paní Pavly, která má již moji holčičku z vrhu P - Princess of Life, Valinka tak bude nejen se svou tetou, ale také v naprosto báječné rodině. Radostné zprávy také přišly od Uranie - ta získala na výstavě opět titul nejvyšší - Best in Show, Výstavy se také zůčastnil Sebastien, který vyrostl ve velkého a mohutného kocoura. A titul Cacib získala také Rozinka a speciální cenu rozhodčího. Mám opravdu velkou radost a děkuji majitelkám za prezentaci.

31.3.2018
Julinko, děkuju, smekám před tebou ....Julinka má za sebou velmi náročný porod. Vše jsme zvládly, i náročné odstavení koťat na 24hodin , díky rozdílným skupinám, bylo to pro mne poprvé a opravdu jsem měla strach. Celkové vyčerpání nás obou v prvních dnech má ale krásný výsledek. Na světě jsou první Merlinčátka a já jako chovatel plesám.... kotata jsou naprosto, ale naprosto dle mých přestav. Mohutnost a typ po otci, malá ouška po mamince...  no krása pohledět... a já se opět zamilovala do první narozené....kominice Xenie.

Xenie - první miminko Merlina, 24hodin

20.3.2018
Jaro ťuká velmi, velmi opatrně na dveře ... Všichni se snaží za každou cenu proklouznout do venkovní pergoly :) Už se dočkají :)... Koťátka vrhu W rostou jako z vody a kluci vypadají velmi mohutně :) . V péči Mirky také strádat rozhodně nemohou :), věnuje se jim na plno s velkou energii :). Jsem moc ráda, že mi ji osud přivál do cesty. Mirko díky!

Páni kluci vrhu W

Bohužel ne vždy se vám lidi osvědčí za vaši laskavost a pomoc...jelikož to je už po několikáté, tak jsem se to na své stránky rozhodla napsat. Velké zklamání jsou pro mne manželé Petříkovi z nedalekého Vamberka, kteří mají ode mne kocourka Ječmínka. Za celý jeho život jsem jim vždy byla velmi nápomocná, poradila jsem vždy, když bylo potřeba , zajištovala granule a stelivo...proto mne opravdu moc mrzí jejich nehezké chování pomocí sms a nazývaní mojí osoby lhářkou (kotata mám bez PP..) ,  po třech letech mi oznámili, že mi 3 balení granulí nezaplatí, že již nebudou jelimani a že jsem je podvedla. Koukala jsem jako puk a vůbec jsem netušila o co jde....nemají rodokmen... ok to je pravda, že po kastraci jsem jim ho měla dát, ale nemám vše v hlavě a tak jsem zapomněla a oni neurgovali. Až nyní... bohužel, mám všechny možné rodokmeny, ale rodokmen Ječmínka nemám ....netuším, (ano moje chyba). Okamžitě jsem tedy zažádala o duplikát, jehož vystavení opravdu chvilku trvá....no a co mi bylo odpovědí...........že jsem lhář a že Ječmínek mojí vinou nemá original PP (ano to nemá, omluva proběhla několikrát), ale je to kastrát, navíc 3letý....no nic... jsem o 4tis opět lehčí, doma mám Ječmínkův PP vydanný plemnnou knihou..naprd :) a doufám, že už ponaučená... a nikomu nepřeju nic zlého, ale věřím, že boží mlýny melou...............

17.3.2018
Přiznám se, že moderní technologie, jako je internet umožňuje být ve spojení s lidmi, které třeba opravdu nikdy třeba neuvidím. Díky sociální síti FB mám dnes opravdu velmi dobré přátele v různých částech světa. Jsem za to velmi ráda. Jsem ráda, že se nenechám ovlivnit "moderním"chaosem a honbou za čímkoliv a v dnešní době svá miminka nedám jen tak někomu. Je pro mne velmi, velmi důležité, jaký budou mít další život. Píše mi čím dál více chovatelů... a já bohužel zjištuju, že stránky na Fb jsou jen image a realita je jiná. Což mne opravdu dost mrzí. Ale je to na každém... já  jsem jiná a mám to jinak :) a mít tak budu vždy. Proto Uli čekal tak dlouho na tu nej paničku, stejně jako jsem neodolala a jen tak někomu nedala svého kropenatého Vilouška.

27.2.2018
Ač hurá akce nemám zrovna v lásce,ale někda okamžitá rozhodnutí bývají ta nejlepší. Do Una se zamilovala paní Katka, která je se mnou na stejné vlně, stejně jako paní Lucie, která se rozhodla pro mého mazlíčka Venouška. A oběma jsem se snažila vyjít vstříci, a i když předání nebylo adekvátní, tak o to více srdečné a oba kluci jsou již ve svých rodinách , kde se bez problémů zabydlují.
Koťátka vrhu W mají svá jména a fotogalerii - zde.

 
Iris se svými druhými potomky - vrh W Elandrea

22.2.2018

Mrazivá zima se ukazuje v plné kráse. U nás je lehce pocukrováno, mrzne až praští, teploty dosahují přes den i - 8stupnů, přesto Merlin se "školkou", ale i ostatní kočky chtějí alespon na chvilku do venkovní pergoly, pozorovat ptáky na krmítku a vyhřívat se na sluníčku. Marně jim vysvětluju, že tam mohou být opravdu jen chvilku než vytřu. :) . Merlin je nyní v plné síle a kondici.... je to mohutný mamánek, který dnes má váhu kolem 9kg. Jsem s ním jako chovatel naprosto spokojená. Splňuje přesně to co bych od britské kočky chtěla mít, perfektní v typu se svalnatým, krátkým tělem, silnýma, krátkýma nohama, perfektní hlavou se sytě jantarovým okem, malá ouška, silný krátký ocas a výborná srst a jako bonus, který je pro mne vždy na prvním místě.... povaha. Jeho povaha je prostě dokonalá a proto chovám a chci mít takové britky....  medvídky, kteří jsou vám neustále v patách a vyžadují vaši přítomnost kdekoliv a vy si odpočnete a zrelaxujete se při hlazení jejich měkkého kožichu. Prostě Teddy Bear.
  
Můj méďa Merlin - 20.měsíců

16.2. 2018
Koťátka vrhu V rostou, z kluků vrhu U jsou již krásní mohutní pubertáci, kteřá pro mne splňují přesně to, co si od chlupatých britek chci. Krátké tělo, krátký ocas, silné a krátké nohy, malá ouška a hezký výraz tváře a samozřejmě srst jak má být. Můj velký favorit je Uli... toho kluka asi jen tak nedám ...... Více naleznete ve fotogaleriích jednotlivých vrhů zde. 
 
Holčičky Valinka a Vaneska a úžasňák Viloušek - 12.týdnů

14.2.2018
Na účelové návštěvě jsme zde měli naši kočičku Janičku.  Janička po loňských koťátkách krásně zmohutněla, její srst je opravdu velmi dobrá a čím nezapře svou linii :) je krásná barva oka, která opravdu září a je sytě oranžová. Moc děkuju kamarádce Nadě za pochopení mých chovatelských plánů a ambicí. Na této kočce by byl hřích nechovat. Své kvality ukázala hned v prvním vrhu... kdy jsem jen rozumem zavelela a nenechala si její dceru Tinny.

Janička Elandrea - necelé dva roky

10.2.2018
Úžasná zpráva přišla od mojí kamarádky Joss z Belgie, kdy Uránia je ve svém novém domově pouze týden a již vyrazila na svou první výstavu, kde nejen vyhrála třídu koťat, ale získala i zvláštní cenu rozhodčích a posléze vybojovala titul nejvyšší BEST IN SHOW!!!! Moc gratuluju a jsem velmi pyšná na svou sněžnou lvici.
V tento den se také naší Iris narodila koťátka, porod byl rychlý a bez problémů. Koťátka -vrh W vyrůstají u mé kamarádky Mirky, která se o celou rodinku pečlivě stará.Fota později.

30.1.2018
Nadšenost ze sněhu pokračuje :) - tentokráte zbytek osazenstva v dámském provedení :) , moje Princezny, a Nessi byly nadšené, ba přímo unešené :). Zima , nezima, nemohla jsem je vůbec dostat zpět :). Více fotek ve fotogalerii jednotlivých holek.

Princess of Magic, Renesmee a Princess of Spots Elandrea

21.1.2018
Zimní focení koťátek vrhu V - cpali se za strejdou Merlinem do pergoly. Zpočátku byla ze sněhu nesvá... Merlin jim ale jako hodný strejda ukázal, že to je naopak načechraná peřina a kotata jsem pak nemohla dostat domů :). Více fotografií naleznete ve fotogalerii vrhu V.

 
Valinka zkouší kvalitu sněhu, model Viloušek a Vaneska přemýšlí, zda to náhodou není k jídlu.

20.1.2018
Je tomu už deset let, co se narodila moje první kočka s rodokmenem a já se rozhodla založit chov britských koček. Doma jsem měla jednu kočičku bez průkazu původu v barvě černěmramorované se zeleným okem Terezku, která vlastně byla velký průkopník celého mého chovu. Já samozřejmě nejsem v tomto směru na tradice a popularitu a tak jsem si domů dovezla Elvíru. Jak správně řekla mamka - to je obyčejná kočka ne?? :) Ano byla v barvě červené s bílou ... Elvíra se naprosto ukázkově sžila se psí smečkou. Zamilovala se do mého prvního krysaříka Písničky .). A odchovala jsem na ni bohužel díky následnému podání antikoncepce jediný vrh :( A to vrh A. Po tomto vrhu bohužel již Elvíra nikdy nemrouskala a v pěti letech byla vykastrována a nyní žije spokojený život rozmazlované staré dámičky u paní Moniky nedaleko. Loni na podzim jsem s ní byla na vyšetření srdíčka u pana doktora Pospíšilíka v Přerově, protože nějak díky náhodě, možná i osudu....jsem se rozhodla její linii zachovat, i když to bude běh na delší trať, ale já jsem prostě cíta... Takže tato linie má perfekní, sytě jantarové oko, a nesmírně kontaktní povahu. A to je základ... ostatní dopilujeme. Paní Monice děkuju za opravdu příkladnou péči o naši Elvíru.

   
Linie Elvíra :) - Elvíra Eldamar, Aradia Elandrea, Ines Elandrea a W...Elandrea

12.1.2018
Nějak máme prodlevy ve focení mimin a tak jsme měli fotící dopoledne. Fota vrhu U a V naleznete ve fotogalerii.

Sněžná lvice Uránia, holčičky vrhu V - Valinka, Vaneska a Vanilka, dále Uršulka a Uli

3.1.2018
Jaký bude tento rok?? Věřím, že minimálně takový jako ten minulý.Že kvalita mých koťat bude takový jaká by měla být a že vždy hlavně najdou toho svého "otroka" :) který je bude hýčkat a budou právoplatnými členy své rodiny. To je pro mne nejdůležitější přání.... a pak samozřejmě pár snů chovatelských ......

PF 2018


     ---novinky 2011-- novinky 2012--novinky 2013---novinky 2014---novinky 2015----novinky2016-- novinky 2017 --