porcelaine

Novinky 2015


Všem majitelům mých odchovů děkuji za vzornou péči o mé dětičky. Přeji krásné svátky a v roce novém mnoho radosti se svými čtyřnohými přáteli. Toleranci a pochopení s jejich snahou nám pomoci :) Krásné vánoce.

25.12.2015

Štědrý večer za námi... je zajímavé, jak kočičáci vědí,že se něco děje. Aby ne, vždyt od rána dostávají přísun těch největších dobrot a konzerviček. Basinka ze sebe dělá hladovce a sedí stále u ledničky, jako kdybych ji nedala sto let najíst :) Na vánoční svátky k nám také přijel Heřmánek, který využil "jarního" vánočního počasí a velkou část Štědrého dne trávil v pergole sledováním zpěvného ptactva a Boženky, která mu předváděla své lovecké úmění. Všechna koťátka již mají své rodiny a jsme za takové fantastické rodiny ráda, o své děti tím pádem vůbec nemám žádný strach.
Bohužel , bohudík se k nám vrátil náš odchov, Basinky syn lilový bikolor Eliáš. Byla jsem jím velmi překvapena a proto jsem se rozhodla vzít si ho zpět, byla ho věčná škoda :), jako kastráta. Eliáš spolu s bachovou terapii zvládl přechod do nového domova na jedničku a hned druhý den mi pozoval v pergole (fota dodám později). Tím se stává naším dalších chovným kocourem, jeho stránku snad brzo vytvořím. Kočička Kleopatra opravdu roste do krásy. Je nádherná a vím, že byla opravdu tím , co jsem chtěla,ale okolnosti velí jinak... už s její čas u nás krátí a v lednu odjede daleko od nás, ale vím,že se bude mít skvěle.


Soubežné vrhy mi poskytly bezva podívané...:) výborné vztahy odlišných ras a druhů. Bude mi to chybět.....
Kokřička Leontýnka, krysařík Tifi, a Kleopatra

13.12.2015
Tak jsme zase o kus větší :) Koťátka nám rostou a většina z nich má již nové rodinky, které se na ně byli podívat a  nemohou se jich dočkat. což mne velmi těší.  Volná je jen kočička Lukrecie, která je velmi pěkná a hodila by se na chov a nebo jako luxusní mazlíček.  Po dlouhé době jsem se zůčastnila kočičí výstavy. Heřmánek ve se ve velké konkurenci neztratil. Bohužel se zhoršil slzotok jeho oka, takže nebyl úplně ve výstavní kondici, ale i tak jeho klec byla v obležení a on se náležitě předváděl.  Pro Garfielda byla výstava trochu utrpením a tak zvažuju, zda ho vůbec ještě vezmu.  Každopádně se paní rozhodčí velmi líbil, byl pozván do nominace, které jsme se ale nakonec nezůčastnili, neb kokří štěnda nás doma potřebovala.  Z výstavy jsme přivezli krásné myšky nadopované kozlíkem a kočky byly opravdu v sedmém nebi. Já už méně, neb je to šílený smrad :)

Porovnejte s fotem níže - zase jsme o kus větší :)

30.11.2015
Včera jsme to měli velmi milou návštěvu. Nové majitele Leonka, kteří už to nemohli vydržet a chtěli toho svého medvídka vidět. Jsem moc ráda, že  Leonek bude mít tak bezva rodinu!!! Mimina rostou, začínají prozkoumánat okolí a čím dál více se vzdalují od svého pelíšku :) Dozor jim dělá Kleopatra a malý krysařík Tifi,která je naprosto zpožnuje. Tato koťátka jsou velmi mohutná a vidím v nich tatínka Heřmánka. Všechna jsou krásná a vyjímečná. Ale mne uchvátila Lukrecie. Je to nádherná kočka :) Přidány nové fota do fotogalerie vrhu L.

19.11.2015
Basinky koťátka mají měsíc a již chodí na záchůdek a zkoumají okolní svět. Velkou průvodkyní je jim jejich kamarádka Kleopatra, která ještě je s námi než pojede ke své paničce. Vcelku nečekaně kluci Leonek, Lexík a Logánek mají již své nové rodiny, které se jich nemohou dočkat. Myslím si,že již jen zamilovanost nových majitelů do malých myšiček vypovídá o všem . Zřejmě poslední teplejší listopadový den nám umožnil nafotit krásné fota se všema našema miminama :) . Nové fotogalerie vrh L.


Krysařík Tifi , kokřička Lórie a malý Lexík

29.10.2015

Všechna koťátka z vrhu K mají již své nové rodiny a budou se chystat do nových domovů. Myslím si,že tento vrh byl velmi vydařený,hlavně povahově. Od malička to byli vtěrky domácí jak já říkám :). Jsem moc ráda, že kočička Kiara je u mé kamarádky Pavly a že se od ní dočkáme i krásných potomků a já se tak dočkám své 4. generace :)
Velkou novinkou je, že máme malá koťátka od Basinky a Heřmánka. Jedná se o opakované spojení pro jeho povahové i exteriérové vlastnosti. Jsem opravdu překvapená, jak to ta příroda má zařízeno. Tentokráte ve vrhu převládá modrá s menším podílem bílé barvy, za to kotátka jsou nejmohutnější , co jsem kdy měla :). Ještě k těm barvičkám. Heřma s Basi měl mnoho kotátek, ale barvově se shodl pouze v černé bikolorce a červeném kocourkovi. Modrá bikolorka Charlotta byla světelejší než tato koťátka. Je to opravdu velmi zajímavé :) Vrh L má již svou galerii a stránku.

17.10.2015

       
Poslední volný kocourek Karlík - alias mušketýrek, je to velmi kontaktní a pohodový kocourek, který vyhledává lidskou společnost. Je to největší kotátko z vrhu.  S Karlík bude krásný a mohutný pohodář. Neschází vám takový parťák.

11.10.2015
Hurááá!!!! Finishujeme!!! Začínají se nám odkazy plnit, samozřejmě se tam určitě najdou chyby, něco je potřeba ještě dodělat, ale už se blížíme k závěru. Mimina mají za sebou první očkování, naprosto úžasná stvoření, která se chovala v ordinaci s naprostou pohodou a klidem, což i já jsem koukala. Tento vrh opravdu vyniká povahou.....i když lumpačí stejně jako každá mimina :)

4.10.2015


KRÁSNÝ PODZIM VŠEM

Přelom září října přinesl opravdu velmi krásné počasí, koťata si pobyt venku opravdu velmi užívala pod bedlivým dohledem maminky a tet :).Velkým překvapením je, že se k nám nastěhoval dloho vyhlížený chovný kocourek... Vše proběhlo strašně náhodou. Jsem moc ráda za takové náhody :)  Oba naše přírustky mají své profily.  Fotogalerie je komplet dokončena a přidány i nové fotografie u koťák. Snad se již těmi stránkami prokoušu, aby vypadaly tak jak si představuju. Velké dík patří paní Lucce Simcové,  která se mou má svatou trpělivost :)

14.9.2015
Pomalu se prokousávám našimi stránkami. Snad trochu nový kabát bude přehlednější.  Jsou upraveny sekce naše kočky a kocouři. Také stránka odchovů je konečně završena spolu s fotogaleriemi jednotlivých vrhů. Fotogalerie ještě není úplná, ale i zde jsou novinky v pobobě fotografií z dob začátků našeho chovu a jak vše postupovalo dále.... bylo krásné zavzpomínat ....

7.9.2015
Postupně doplňujeme jednotlivé galerie našich koček a kocourů. Koťátka vrhu K mají nové fotky.

2.9.2015
Rosteme jako z vody, začínáme opouštět bedničku a snažíme se mamince lézt do jídla. Koťátka se již nyní vyznačují výborným kontaktem s člověkem. Jen co promluvím, tak mne hledají pohledem, ráda se chovají a vrní v ruce. Jsou opravdu nádherná a opět mi zavařila (začíná se to stávát tradicí a nafukovací nejsme :)).  Zejména "mouráci" Kiara a Kleofáš mají nádherná očka a typ. Také mám malé překvapení, které ještě chvilku překvapením zůstane :), ale zasvědcení vědí co mne stálo nervů :).
 
Moje holčičky - Kiara (16.dní, oranžový podklad) a Kleopatra a Kiara - 22.dní

11.8.2015
Smekám před svou nejmenší kočičkou Dafi,která opravdu na své druhé narozeniny přivedla na svět neuvěřitelných 7 koťátek. Byl to velmi náročný a dlouhý porod. Děkuji tímto i veterináři Tomášovi Klíchovi, který nelenil přijet do ordinace a s jeho pomocí některá kotátka přišla na svět. Bohužel ne všechny trnitou cestu na svět přežila. Dvě kotátka jsou za duhovým mostem, ale dalších pět se má již čile k světu. Barvičky jsou nádherné. Dafi je velmi starostlivá mamina a o koťátka se náležitě stará.

Koťátka - vrh K - 5.dní

6.8.2015
Dnes slaví Dafinka své druhé narozeniny a vše nasvědčuje ,že se i v tento den stane maminkou.

25.7.2015

I poslední koťátko Jasmínka odjela do nového domova. Nějak mne ta mimina chybí :) o to více se těším na první polovinu srpna, kdy svá první koťátka čeká moje nejmladší kočička Dafinka. Bříško ji opravdu velmi roste, na to že jsem si myslela,že březí  nebude :).


Nádherné stvoření,které mne zaujalo ihned po porodu - Janička 15.týdnů

10.7.2015
Je tu nezvyklý klid, nic se vám nemotá pod nohy, kočkorit není po celém bytě .... z kotátek nám tu zbyla Jasmína, která čeká, až se ji panička vrátí z dovolené. A Janička....opět mi toto stvoření s krásnou kresbou vlezlo pod kůži a to nezvykle hluboko. Vůbec jsem ji na inzerci nenabízela a byla jsem rozhodnutá,že si ji nechám....opět náhoda, ozvala se paní ze stejného města, kde bydlí Charlotka a byla se na Janičku podívat....komu by se také Janička nelíbila... je dokonalá :), umazlená, uvněné klubko....Nakonec i  zde jsem měla podmínku bez které ji neprodám a věřím,že paní Naďa se o můj poklad bude starat velmi zodpovědně. Janička bude působit jako chovná kočka v mé stanici. Když o tom přemýšlím, tak ano náhoda.....stejné město, dvě zodpovědné paní, které touží po kočičce. Snad to nedopadne jako s Happy, o které  nevím vůbec nic a díky mé vstřícnosti jsem nalítla člověku , který mne jen zneužil. Je to pro mne velké ponaučení a doufám,že se opakovat nebude.

30.6.2015

   
Soutěžíme s Felixem 
Náhodou jsem objevila soutěž v Tescu a Chantalka je celý Felix a náležitě pozovala a tak nám tato její fotka umožnila se dostat do úzkého výběru a pak následně vyhrát 100x kapsičku Felixe. Tak máme co papkat :)

23.6.2015
Tento den bohužel nebyl veselý, děti z mé práce jeli na výlet do Liberce a měli vážnou dopravní nehodu.  V autě s nimi v přepravce jela i čokoládováželvička Iris. Přítomní nechápou, jak toto kotě v nepřivázané přepravce mohlo vůbec přežít. Přežilo, neuteklo, nepřejelo ho auto, když se přepravka rozlítla na 1000kousků. Kamarádka Míša, pro kterou kočička byla se ihned rozjela na místo nehody a celou dobu mne informovala co a jak. Kočičku našla, byla u lidí, co dětem a kolegům poskytovali první  pomoc. Měla pouze zlomenu nohu a natržené ouško, samozřejmě i mnoho pohmožděnin, ale byla živá. Pomohla dětem i při nehodě jako katalyzátor.Ty měly strach jen a jen o ni a nekoukaly na nehezkou práci  hasičů a záchranářů. MÍŠO MOC DĚKUJU ZA VŠE!!!!

20.6.2015
Doplněny fotogalerie vrhů CH , J

15.6.2015
Koťátka z vrhu CH se rozutekla do nových domovů, jen Čikinka zatím zůstává. Kdo si počká , ten se dočká ....se říká a ne jinak to bylo v případě Čiki. Počkala si na tu nej paničku, která se do ni zamilovala na první pohled. Myslím si,že to bylo oboustranné a Chicome vyrazíla do Prahy, kde na ní čekali další dva kamarádi. Moje manekýka Charlottka se mi spolu s Janičkou tak vryla pod kůži,že jsem se rozhodla,že ji neprodám...Nakonec vše dopadlo jinak.....opět láska na první pohled a Charotka odjela jen kousek od nás. S paní Editou jsme si vše řekly a vysvětliy a já si myslím,že  nic jiného jsem si pro svůj poklad nemohla přát. Navíc jsem se domluvila ,že Charlotka bude působit jako chovná kočka v mé chovatelské stanici.


Charolotka, Čiki, Janička a Kvído (Jameson)

31.5.2015
Čas neúprosně letí a omlouvám se všem,že aktualizace nejsou aktualizacemi, ale  prostě nestíhám, práce na zahradě, doma, k tomu samozřejmě zaměstnání :), péče o kotata a to že nám 10hlavá smečka dá věru zabrat, focení a aktualizace jen na FB. Takže se zpožděním - přidána nová fota do galerie kotátek.
Sebíček se stal hrdým otcem 6 lilových kotátek v CHS Klenot Bouzova. Na mimina a nejen na ně se určitě pojedeme podívat.


1.5.2015
Mimina vrhu CH opustila již dávno ohrádku porodnice a lítají po celém pokoji, v teplých dnech se někteří odvážlivci vydali prozkoumat i pergolu. Máme za sebou také první očkování a kontrolu paní doktorky, která je velmi chválila pro jejich uvrněné povahy. Poslední dubnový týden se mnou jela tato 4 mimina k sestře na malou dovolenou. Tatínek Heřmánek z nich byl u vytržení a stále je chodil kontrolovat :)
Nesmím také zapomenout na vrh J, který opravdu roste do krásy. Každé kotátko vypadá velmi pěkně , ale nebudu lhát,že mne nenadchly holčičky s mramorovanou kresbou, které jsou tak zajímavé,že váhám...ale ne nesmím, opět by tam chyběla moje milovaná bílá :). Některá koťátka mají již svou rodinu, některá na ni teprve čekají. Chápu,že finance jsou v dnešní době důležitá, ale opravdu nebudu odpovídat na email a sms typu...Cena?? Po čom to prodáváte atd.  To opravdu ne.

6.4.2015
 
Velikonoční pozdrav od našich nejstarších mimin. I když od těch ostatních je dělí jen pár dní, ale status nejstarší jim patří :)

1.4.2015

Musíme plnit trochu resty a tak jsem doplnila fotogalerii koťátek, která se u nás narodila.
Naleznete ji zde.


21.3.2015
Nestíháme fotit a aktualizovat, letošní jaro máme opravdu veselé,ale i  náročné. Jsem za "tyto starosti"  velmi ráda. Malá mimina mne dostanou z chmurů a rostoucí kuličky mi dodávají sílu. Všechna plánovaná koťátka jsou  již dávno na světě. Nejen radosti patří k chovatelství , ale i starosti. Dafinka bohužel o svá kotátka přišla. Její neštastné mňoukání je pro mne velmi bolestné. Své mateřské pudy dává Basininýmm kotátkům, od kterých se ani nechne a obětavě o ně pečuje.Bude z ní skvělá máma a určitě se svých kotátek jednou dočká. Postupně koťátka nafotím a představím. Jen naťuknu :) máme krémové a červené kluky, modré, lilové a čokoládové želvičky a jedno velké překvapení :).
Na naše koťátka se můžete podívat zde. Pokud vás nějaké zaujalo, neváhejte se na něj zeptat.

Naše malé překvapení - lilověželvovinové kočičky s mramorovanou kresbou.

7.3.2015
První letošní miminka máme tu :) Basinka nám udělala nádherné překvapení v podově 4 kotátek, všechna jsou s bílou a vypadají velmi pěkně.  Takoví mohutní medvídci.

Je nám týden

18.2.2015
Basinka se nám zdárrně kulatí a i ostatní kočindy vypadají,že jsou v očekávání. Na jaře budeme mít opravdu velmi pestrou nadílku koťátek. Možná i náš odchov kočička Andulka je v očekávání...no to se pomějeme :)

23.1.2015
S Heřmánkem, Dafinkou a Casie jsme vyrazila na kliniku do Nymburka k panu doktorovi Zatloukalovi. Vše proběhlo ok a i výsledek vyšetření srdíček mne velmi potěšil - byl dle očekávání negativní.


12.1.2015
Za oknem je krásná zima a kočky denně pozorují své "kino" v podobě ptačí budky a krmítka na stromě. Dafinka neustále vrkala na poletující opeřence, s usměvem jsem jí říkala, to máš po své babičce Basi.
Od vánoc tu máme na náštěvě kocoura Heřmana, který tu relaxuje a miluje procházky po zasněžené pergole, ale také tu plní své povinnosti :)


 
     ---novinky 2011-- novinky 2012--novinky 2013---novinky 2014---