porcelaine

Novinky 2014

24.12.2014
Dostáváme pozdravy od našich odchovů, kteří si žijí jak králové a jsou patřičně hýčkáni. Všem moc děkuji za vzornou péči. Zklamáním je pro mne pouze majitel  mojí Happy, který se vůbec neozývá.

2.9.2014
I krémoví kluci Hoppy a Henry mají již své rodiny. Zejména Henry bude velkým překvapením pro sedmiletou holčičku. Má skvělou povahu a tak ji určitě osloví a budou báječní kamarádi. Jsem ráda, že Henry zůstane kousek ode mne a budu mít možnost ho třeba zpětně použít do chovu. Na svou rodinu čeká moje milovaná Happy. Věřím,že se najde rodina ,které se bude líbit a ona se bude líbit mne.

23.8.2014

Máme za sebou druhé očkování, Harry a Hermiona již svou rodinu mají a věřím,že i ostatní moje mimina ji brzy najdou. Hoppy má velmi milou, kontaktní povahu, Henry a Happy jsou elegáni každým coulem, kteří velmi rádi pozují, když fotím. Nová fota ve fotogalerii zde.


Henry, Happy Flame a Hoppy čekají na své dvojnožce, kterým budou dělat radost.

6.8.2014

Krásné léto si moji kočičí svěřenci přáli a jejich přání bylo vyslyšeno. Většinu času tráví ve velnkovním výběhu pozorováním dění venku, chytáním hmyzu a společnými hrátkami. Máme za sebou očkování a již druhé odčervení, vše proběhlo bez problémů. Jediným negativem poslední doby je to ,že si již nejen děti školou povinné dělají srandu a volají mi, zda je možné si kotě pojmenovat Vesmír a nebo ho chovat s kobylkama atd. Ale volají i větší pubertáci a to i v jednu hodinu ráno. Nevím, za nás to nebylo a tohle bych si ani nedovolila...kam ta doba spěje....Moc takovou "srandu" nechápu, asi jsem stará. Doplněna galerie vrhu H o nové fotografie za poslední týdny.

11.7.2014

Pokaždé se divím, jak to rychle vše utíká. Malým je už 5.týdnů a jedí namočené granulky, vyrážeí na průzkumné výpravy po pokoji a byli i poprvé venku na terase a tu ocenili asi nevíce, moc se jim tam líbilo. Všechna koťátka mají velmi milé, nebojácné povahy, ale malý Henry - tak ten předčil mé očekávání. Jakmile promluvím, už si to se zvyženým ocáskem šine ke mne a vrní hlasitě jak velký kocour. Omotal si mne kluk svýma velkýma očima a sametovou srstí. Koťátka zatím na své rodiny čekají. Hledám pro ně takové dvojnožce, kteří by ocenili jejich výborné, velmi kontaktní povahy po rodičích.


KRÁSNÉ LÉTO VŠEM 


 Happy Flame a Henry - 4,5 týdne

Týden jsem tu měla na letních prázdninách kocoura Heřmana, bohužel chudák to neměl  u nás zrovna lehké, kočky mu říjili skoro pod nosem,. Ale choval se velmi slušně a pochopil hned co po něm chci :) Je to mohutný pohodář, který si člověka vždy omotá kolem prstu. Velmi nadšené z něj zase byly děti v práci...protože Heřma se nechal tahat a hladit, takže návštěva byla pro obě strany velmi prospěšná. Nové fotky koťátek zde.

1.7.2014

Přidány nové fotografie do galerie koťátek vrhu H.

22.6.2014

Posledních 10 dní jsme měli velmi náročných! Malá krysařička Arietka skončila na kapačkách a o její 4 denní děti jsem se starala já spolu s Casie. Tato kočka mne stále překvapuje! Casie děkuji. Všechna kotátka už vidí a snaží se lézt po porodnici. První portréty naleznete zde.

7.6.2014


Vrh H Elandrea - 3.dny

Jak jsem v minulém příspěvku naznačovala, na svět mají přijít koťátka od dcery Basinky Casie. Předpokládala jsem,že když s otcem Heřmánka dala kresbová všechna koťátka, bude to s jeho synem obdobné. Ovšem...vše je jinak a většina koťátek je bezkresbových. Na svět přišla ve středu na narozeniny fenky krysaříka Arietky . A to tři krémoví kocourci a dvě holčičky v barvě modřeželvivinová a lilověželvivinová. Do kočičky s plamínkem na hlavě jsem se zamilovala na první pohled. Že bychom zase posílili naše řady.  VRH H Elandrea.

18.5. 2014

Všechna koťátka již mají  své rodiny, které se jich nemohou dočkat. Já jsem moc ráda,že moje favoritka Jůlinka zůstává , zde v ČR a určitě o ní ještě uslyšíme :). Má skvělou paničku, stejně jako ostatní koťátka a já tímto získávám další nové přátele. Společný čas se nám krátí a za chvilku už tu bude zase ticho. Ale ne na dlouho naštěstí :) Kočička Casie je březí a její koťátka přijdou na svět v polovině června. Je to skoro stejné spojení jako vrh D a tak očekávám malé Dafinky :) 

6.5.2014

Máme za sebou první očkování, všichni jsme to zvládli. Pokud je teplo,jsou  koťátka velmi ráda  v zasíťované pergole a pozorují okolí a sluní se. Basinka má za sebou těžkou virozu, jsem ráda,že je nyní vpořádku a i vytržení bolavých zubů bylo ok a  již se opět krásně kulatí  a je to zase moje stará Basi.  Na svou novou rodinku čekají pohodové a krásné slečky Jůlinka a Galinka. Koťátka mají také své nové  portréty v galerii. zde.  

22.4.2014

Svátky jara máme za sebou, i počasí nám přeje a tak mnou vyrobená zasítováná pergola konečně plní svůj účel. Po počáteční nedůvěře si ji zatím nejvíce užívá Dafi, Casie se osměluje velmi pomalu.  Basi s koťaty zde byla pouze jednou a koťata byla velmi nadšená.Doufám,že nakonec to dopadne tak,že je z venku bubu muset nutit domů :). Koťátka krásně rostou. Některá už mají své rodiny, které se jich nemohou dočkat. Volná je krásná Jůlinka a Gali. Obě holky jsou velmi kontaktní a mají velmi příjemné povahy. Nová fota v galerii vrhu G.


Přejeme všem příjemné jarní svátky

30.3.2014

Koťátka jsem přestěhovala již do otevřeného pelíšku. Jejich počáteční obavy trvaly jen chvilku a po pár hodinách začala objevovat okolí. První z pelíšku vylezla Jůlinka, a zvědavě se rozhlížela. Ostatní se také nedala zahambit. Dnes jsme zkusili první konzervičku a také nám velmi chutnalo. Začíná jich být plný pokoj. Nové fota a portréty jednotlivých koťátek naleznete v jejich fotogalerii.

18.3.2014


Všechna koťátka již otevřela oči, Basinka se o ně vzorně stará  a užívá si full servis v podobě neustálého přísunu laskomin, hlavně hovězího masa, aby zvládla nakrmit těch pět hladových krků. Koťátka dostala také již svá jména. Opět alespon jedno jméno musí splňovat mé podmínky :) a tak červený kocourek ponese hrdě jméno čaroděje od šmoulíků - Gargamel. Nová fota najdete zde.
 

5.3.2014

Vrh G Elandrea
Silvestrovské kočičí hrátky se neobešly bez následků a na světě máme první potomky našeho pohodového obříka Heřmánka. Spolu s Basinkou mě připravili krásně barevnou nadílku kotátek.
Více informací zde.


24.1.2014

Jsou za náma svátky, které u nás proběhly v zasloužené pohodě a v klidu. Andělka našla báječnou rodinu, kde je patřičně hýčkána a Dafi...Dafi se stává novým členem naší kočičí rodiny. Vyniká nejen exteriérem, ale hlavně úžasnou, pohodovou povahou, která mne naprosto oslovila a dle mého je to  více než exteriér. (Aspoň tak to mám já :))  Hraje si s malými krysaříky, neustále je mi v patách, je to vrnící medvídek, který je nejraději se mnou. Rozhodně jsem neměla v plánu si ponechat kočku z prvního vrhu po Casie, navíc v barvě bez bílé...ale...stalo se a myslím,že jen čas ukáže,že to byla dobrá volba.

   
Dafne Elandrea - 4.měsíce