porcelaine

Novinky 2012

24.12.2012                        

Přejeme všem svým kamarádům a známým krásné vánoční svátky plné pohody a klidu a v roce novém mnoho zdravíčka a chovatelských úspěchů.

25.11.2012

Po delší odmlce jsme se zúčastnili výstavy koček v Lysé nad Labem. Výstava byla velmi dobře organizačně zvládnutá. Já se mohla zúčastnit pouze v sobotu, ale naše barvy byly hájeny po oba dva dny. V sobotu jsem se zúčastila s Casinkou, která mne tu jaksi zůstala a největší pravděpodobností i zůstane.  Již dříve jsem tušila,že se z ošklivého kačátka stává krásná briťule, ale přec jen slyšet chválu z úst rozhodčího upevní vaše tušení. Casinka vyniká výbornou povahou po obou rodičích, velmi kvalitní, typickou texturou srsti a krásným sytě oranžovým okem. Do nominace jsme nepostoupili z důvodu barvy. Stříbro v kožíšku Casinky je méně znatelné.  Ale pro své kvality jsme získali zvláštní cenu paní rohodčí a to krásnou korunku. Mám velkou radost,že z neplánovaného spojení (kocourek Macík byl vybrán pro Elvíru, která ovšem nemrouskala) vyšla tak milá a pěkná kočička. V neděli naše barvy hájil kocourek Sebík a vedl si velmi dobře a získal velmi pěkný posudek a titul CAC.
           
Také "moje"další lásky MCO zabodovali a dostali velmi pěkné posudky. Moc mojí mamce gratuluju. Popínek vyrostl v pěkného,mohutného kocoura s neuvěřitelně milou a pohodovou povahou.  Velmi mne to těší.


             
                                          Naše vnoučátka v CHS  Gattoselvatico - vrh G
21.11.2012

RAdostná zpráva k nám doletěla z Havířova, kde se "naší" kočičce Princezně narodila první koťátka. Maminka i děti jsou vporřádku a mají se čile k světu. Jsem velmi pyšná na svá další vnoučátka, jejich kvalita je již nyní vidět. Přeji jim nejhodnější pánečky. Mojí favoritkou od narození je modrá bikolorka. Uvidíme, jak se bude dále vyvíjet.

28.10.2012

Koťata, spíše mladé kočky oslavily 7.měsíc života.  Mají velmi příjemnou povahu, zejména Kubík je naprostý pohodář. Oba mají výbornou texturu srsti -tzv. mikroplyš,jak já říkám . Kubíka jsem darovala invalidní paní,které se moc líbi. Takže doufám,že tam nahoře mám někde malé plus.  Určitě se bude mít dobře.  Děkuji kamarádce Evě za pomoc.
Radostná zpráva k nám  doletěla z Havířova, kde se "naší" kočičce Princezně narodila první koťátka!!! Mamina i děti jsou vpořádku a mají se čile k světu. Jsem velmi pyšná na svá další vnočátka, jejich kvalita je již nyní vidět!! Přeji jim jen ty nejhodnější pánečky. Moje velká favoritka je modrá bikokolorka. Uvidíme, jak se bude vyvíjet.


         
Casinka - 6.měsíců

20.10.2012

Opět uběhl delší čas od poslední aktualizace, ale nic zvláštního se u nás neděje.  Kubík a Casinka rostou do krásy a každý měsíc je na nich znát.Kubíček je prozatím nohatec, který bude potřebo-
vat více času na dodělání, ale bude z něj opravdu velký a mohutný kocour a výbornou plyšovou srstí. Casinka se z malého nenápadného koťátka stala opravdovou slečnou. Má velmi pěknou stavbu těla, kráné kulaté oranžové oko a nevšední měkkou srst, krátké nožky a ocásek.  Její exteriér dokresluje velmi příjemná, pohodová povaha.

30.9.2012

Kubík a Casinka "chodí do divadla". Kamže?? Ano, sednou si na skříňku a pozorují dovádění mimin krysaříků. Ta je berou jako velký objekt zájmu a neustále jsou jim v patách. Velkou mámou všem je i Elvíra, která pečuje jak o Kubíka a Casinku, které si k ní chodí pro pohlazení,ale i o krysí mimina, kterým dovolí svými malými zoubky ji kousat do ocasu.


 
Kubík se svou kamarádkou

6.9.2012


Čas nám neúprosně letí kupředu. Máme za sebou vcelku pěkné léto. U  nás ve znamení vesměs jen samé práce (ale i ta radost nějaká byla). Z malých kuliček vyrotli krásné kočky, které vynikají velmi milou a přátelskou povahou po mamice. Zejména Kubíček je opravdu velký mazlík. Je z něj takový pokojový tygřík, který má rád dění kolem sebe, ale také zároven tu slastnou pohodu na gauči u televize.  Kuba i Casiie jsou volní. Oba jsou přednostně nabízeni na mazlíka.

 
MÁME VOLNÁ KOŤÁTKA

22.6.2012

Obě koťátka Cassi a Kubíček oslavili třetí měsíc života. Jsou prozatím volná a čekají na tu správnou milující náruč. Mají velmi přátelskou a nekonfliktní povahu.  Kubíček zaujme svým lilivým kožíškem se stříbrným nádechem a kresbou a hlavně svou milou a uvrněnou povahou.


1.6.2012

Malá Casinka se svým krásným krémovým kožíškem. Casinka je velmi pohodová kočička s milou a přátelskou povahou, která miluje společnost nejen svého bratříčka, ale i tety Elvírky a ostatních členů domácnosti.

 

30.5.2012

Přišla mě krásná fotka od pohodáře Sebíčka. Je to dobrák od kosti a rád si hraje se svými člověčími kamarády a problém mu to rozhodně nedělá. Posuďte sami.
Je z něj krásný kocour.

   
První procházka

15.5.2012

První procházka po zeleném trávníku-počasí venku bylo špíše už letní a proto jsem zkusila naše minina vzít ven, co na to budou říkat. Zpočátku nebyla vůbec nadšená, ale pak začala  prozkoumávat okolí. Velkými berličkami jim byli psí kamarádky.

7.5.2012

Vrh C

22.4.2012
Koťátka mají nejhorší dny za sebou, pomalu otevřela očka a začala cvičit "pohyb". První portréty vrhu C.


22.3.2012

MÁME KOŤÁTKA.
Basinka sama než jsem se vrátila z práce porodila dvě krásná koťátka.  Holčičku a kluka. Oba mají po tatínkovi v kožíšku stříbrný nádech.

Leden 2012

Elvíra oslavila čtvrté narozeniny a velmi ráda se nechá stáhnout ke hře....nejen od koťat, ale i do psů. Miluje šustivý tunel....

   

S velkým opožděním aktualizujeme....Bohužel první polovina roku pro nás byla velmi náročná a plná rozhodnutí, které se možná delší čas odkládaly.
Velkou radost nám dělá náš kocourek Sebík ( Boetlli Elandrea), z kterého se stal velký mohutný kocour a velký mazel. Velmi si cením jeho jedinečné a přátelské povahy. Na své první výstavě v konkurenci získal svůj první CAC a tím se stal chovným kocourem.


Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků.
Děkuji své rodině a přátelům za pomoc a podporu
v tomto roce. Velké dík také patří  majitelům mých odchovů,
za vzornou péči o moje mimina a také za to,že se z 
některých z nich stali mí přátelé. Děkuji.-----novinky 2010-----novinky 2011-----